AÇILIŞA ÖZEL %10 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYAL10

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Blog » Sosyal Medya » YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan para nasıl kazanılır ve AdSense hesabı nasıl açılır? Bu sorular gündelik hayatınızda sıklıkla sorulan sorular. Çünkü YouTube üzerinden gelir elde eden insanların sponsorlu işler ve reklamlar ile ne kadar para kazandıkları konusunda başarı hikayelerini az çok dinliyoruz.

Peki siz de YouTube üzerinden kazanç elde etmek istiyor musunuz? Cevabınızı duyar gibiyiz. Evet, siz de YouTube üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Hatta izleyiciyi kendine çekebilen, yaratıcı ve stratejileri bilen birisiyseniz oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Dilerseniz SosyalPort olarak sizlere hazırlamış olduğumuz YouTube sosyal medya hizmetlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Dikkate Alınması Gereken 3 Şey

YouTube’dan para kazanmak için temek olarak 3 şey bulunmakta. Bunlar:

1. YouTube İş Ortağı Programı (YPP) ile YouTube’dan Para Kazanma

2. Sponsorlu İçerikler ile Para Kazanma

3. Kendi Ürün ve Hizmetlerinizi Satarak Para Kazanma

Öyleyse bu maddeleri ayrıntılı olarak inceleyelim.

1. YouTube İş Ortağı Programı (YPP) ile YouTube’dan Para Kazanma

youtube adsense 437678

YouTube Ocak 2018’de kullanıcıların platformdan gelir elde etmesi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmek için para kazanma politikasında değişikliğe gitti. Artık her kullanıcı, belirli şartları yerine getirebildikleri sürece YouTube üzerinden kazanç elde edebilecekler. Önce YPP yani “YouTube İş Ortaklığı Programı‘na başvurmanız ve kabul edilmeniz gerekiyor.

YouTube İş Ortağı Programı’na kabul edildikten sonra minimum uygunluk şartlarını da yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlar:

1. Kanalınızın YouTube İş Ortağı Programı politikalarına uyuyor olması.

2. Bu listedeki bölge ya da ülkelerden birinde yaşıyor olmanız.

3. Son 12 ayda 4000 saatin üzerinde genel izlenme süresine sahip olmak.

4. Kanalınızda 1000’den fazla aboneye sahip olmak.

5. Bir Google AdSense hesabına sahip olmak.

Youtube İş Ortağı Programı’na başvurmak için bu adımları izlemeniz gerekiyor:

1. YouTube hesabınıza giriş yapın.

2. Ardından İçerik Stüdyosu’nu açın.

3. Soldaki menüden “Kanal>Durum ve Özellikler”i seçin.

4. “Para kazanma”nın altındaki “Etkinleştir” butonuna tıklayın.

5. Ekranda gösterilen adımları takip edin ve başvurunuzu tamamlayın.

YPP’ye kayıt olduktan sonra yaratıcı kaynaklar, araçlar ve desteğe erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda içeriklerden para kazanmaya da başlayabilirsiniz. Bu şartları yerine getiremiyorsanız ve desteğe ihtiyacınız var ise Sosyal Port olarak sizlere hazırlamış olduğumuz YouTube sosyal medya hizmetlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

AdSense ile Para Kazanın

YouTube, Google’ın alt kuruluşlarından olduğu için AdSense aracılığı ile para kazanabilirsiniz.

YouTube Reklam Gelirleri Ne Kadar?

Reklamverenler reklamlarını yayınlayacağı bir kanal, reklam alan YouTuberlar ise reklam alacak reklamverenler aramakta. Google AdSense sayesinde bir köprü görevi üstlenerek içerik üreticileri ve reklamverenlerin kazanç sağlamasını sağlayan bir platformdur. YouTube reklam gelirleri ise kanalınızın potansiyeline göre değişmektedir. Ancak içerik üreticilerinin 1000 adet izleyici tıklanmasına aşağı yukarı 3$ ile 10$ arasında para kazandığını tahmin ediyoruz. Bu da günde 10.000 izlenme sağlayabilen bir içerik üreticisinin 300$ yaklaşık olarak para kazandığını tahmin edebiliriz.

2. Sponsorlu İçerikler ile Para Kazanma

youtube partner program 1024x1024 312293

YouTube üzerinden markalarla sponsorlu içerikler oluşturarak para kazanabilirsiniz. Genel olarak piyasadaki reklam ücretlerini bilmesek de 100.000 izlenme alan bir kanalın ortalama 1500-2000$ reklam ve sponsorluk ücreti aldığını tahmin ediyoruz.

3. Kendi Ürün ve Hizmetlerinizi Satarak Para Kazanma

e ticaret nedir 1024x658 679394

Kendi ürün ve hizmetlerinizi satarak para kazanabilirsiniz. Bunun en kolay yollarından birisi de bir e-ticaret sitesi oluşturmaktır. Bir e-ticaret sitesi oluşturacaksanız veya halihazırda bir siteniz varsa, sitenizin reklamını SosyalPort ekibi olarak hazırladığımız Facebook reklam paketlerine buraya tıklayarak ulaşabilir ve reklamlar ile sitenizi yükselişe geçirebilirsiniz.

Şimdi İşe Koyulma Vakti!

Sizlere YouTube üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlattığımız yazımızda işe koyulmak ve bir an önce YouTube’un sizlere sunduğu şartları yerine getirmek istiyorsanız sizlere yardım edebilir ve SosyalPort ekibi olarak sizlere hazırlamış olduğumuz YouTube sosyal medya hizmetlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

0 Yorum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir