AÇILIŞA ÖZEL %10 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYAL10

Instagram Yakın Arkadaşlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Blog » Sosyal Medya » Instagram Yakın Arkadaşlar Nedir? Nasıl Kullanılır?
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Instagram Yakın Arkadaşlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram en yakın arkadaşımızdan ünlülere kadar herkesi rahatça takip etmemize olanak sağlayan bir sosyal medya platformu. Fotoğraf, video ve hikaye paylaşmamıza olanak sağlayan Instagram, paylaştığımız hikayeleri istemediğimiz kişilerin görmemesi için bir sistem geliştirmiş. Eğer takipçilerinizden yakın bulduğunuz insanlar varsa onları “Yakın Arkadaşlar”a ekleyerek paylaşacağınız hikayelerin bazı kişiler tarafından görülmemesini sağlayabilirsiniz.

Yakın Arkadaşlar Nasıl Seçilir?

En yakın takipçilerinizle Instagram Hikayeleri gönderisini paylaşmaya hazır mısınız? İşte yapmanız gerekenler:

  • Ekranınızın sağ alt köşesindeki “Profil” simgesine dokunarak Profil sayfanıza gidin.
  • Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun.

nikki template x3 images 1  937051

  • Yakın Arkadaşlar”a dokunun ve ardından listenize eklemek istediğiniz kişilerin adlarının yanındaki Ekle’ye dokunun. Bir arkadaşınızı aramak için arama butonundan da faydalanabilirsiniz.
  • Listenize kişi eklemeyi tamamladığınızda “Bitti”ye dokunun.

Unutmayın: Listenizi istediğiniz zaman güncelleyebilir ve takipçilerinizi listeden kaldırabilirsiniz. Ayrıca, onları listenize eklediğinizde veya listenizden kaldırdığınızda kişilere bilgilendirme gitmeyecektir.

Bir Instagram Hikayesini Yakın Arkadaş Listenizle Nasıl Paylaşabilirsiniz?

İlk olarak, “Ana Sayfa”ya giderek ekranınızın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun.

nikki template x1 image 37 e1570193670576 833342

Herhangi bir Instagram Hikayesi gönderisinde olduğu gibi, ekranda yukarı kaydırarak bir fotoğraf, video çekebilir veya telefonunuzun medya kitaplığından bir fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Herhangi bir Instagram Hikayesi gönderisinde yaptığınız gibi metin, GIF’ler, çıkartmalar veya anketler ekleyin ve paylaşmaya hazır olduğunuzda sol alt köşedeki “Yalnızca Arkadaşlar”a dokunun! İşte bu kadar kolay!

nikki template x1 image 38 e1570192741541 1  575979

Yakın Arkadaş Listesini İşletmeniz İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

Örneğin, Instagram kampanyaları için reklamveren ve işbirliklerle çalışan bir markaysanız, onlar için bir “Yakın Arkadaşlar” listeleri oluşturmak isteyebilirsiniz. Tüm ortaklarınız tek bir listede yer alırken, diğer tüm takipçilerinizden gönderiyi gizlerken, ilgilerini çekebilecek yayınları Instagram hesabınızdan kolayca paylaşabilirsiniz.

Aynı zamanda işletmenizi büyütmeye çalışıyorsanız ve daha fazla insanla etkileşim içerisinde olmak istiyorsanız SosyalPort ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Instagram sosyal medya hizmetlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

nikki template x1 image 39 e1570192802210 1  612936

Örneğin, kişisel gelişim, yaşam koçluğu işindeyseniz, müşterilerinizin hepsini Instagram hikayelerinde “Yakın Arkadaş Listesi”nde olması özel bilgileri, ipuçlarını veya tavsiyeleri paylaşmayı kolaylaştırabilir.

0 Yorum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir