AÇILIŞA ÖZEL %10 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYAL10

Instagram QR Kod Rehberi

Blog » Sosyal Medya » Instagram QR Kod Rehberi
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Instagram QR Kod Rehberi

Instagram dünya çapında QR kodlarını kullanıma sunmuştu, kodunuza nasıl erişeceğiniz ve başkalarını nasıl tarayacağınızı bilmiyorsanız, bu rehber tam size göre. Japonya’daki ilk denemelerinin ardından Instagram, Snapchat tarzı “İsim Etiketi” özelliğini barındıran QR kod özelliğini dünya çapında kullanıma sunmuştu.

Uygulamayı güncel sürümde kullanan bir kullanıcıysanız , diğer Instagram kullanıcılarının kodunuzu taraması ve onları taramış oldukları QR profiline götürmesi için bir kod oluşturabilirsiniz. Bu özellik gündelik hayatta size hızlı bir çözüm yaratabilir. Örneğin küçük bir işletmeniz varsa, kodunuzu oluşturabilir ve yazdırabilirsiniz. QR kodunuzu gören müşterileriniz sizi daha basit bir şekilde takip edecektir.

SosyalPort ekibi olarak sizlere hazırlamış olduğumuz Instagram sosyal medya hizmetlerimizi görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Instagram QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Kodunuzu oluşturma süreci gerçekten basit ve yalnızca birkaç adım gerektiriyor. QR kodunuza ulaşmak için aşağıdaki yolu izlemeniz yeterli:

  • “Profilinize” gidin.
  • Üç çizgi bulunan menü ayarları simgesine dokunun
  • QR Kodu“nadokunun.

Menü ikonları iOS ve Android kullanıcıları için farklı olsa da izleyeceğiniz yol tamamen aynı. Bu menüde ‘QR Kodu‘ görünmüyorsa, henüz uygulamanın güncel sürümüne sahip değilsiniz demektir. Uygulama mağazasından uygulamayı güncelleyebilirsiniz.

QR Kod arayüzüne girdikten sonra, aynı yolu izleyerek altta bulunan ‘QR Kodunu Tara‘ simgesine dokunun ve eklemek istediğiniz insanların kodunu tarayın.

insta2 455734

0 Yorum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir