AÇILIŞA ÖZEL %10 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYAL10

Instagram Hikayeleri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Blog » Sosyal Medya » Instagram Hikayeleri Nedir ve Nasıl Çalışır?
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Instagram Hikayeleri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Facebook‘un sahip olduğu Instagram’ın bir Snapchat benzeri bir özelliği var. Hikayeler.

Snapchat Hikayeleri ile, karalama, çıkartma, filtreler ve yüz efektlerinden oluşan arayüzü ile birlikte gün boyunca çekilmiş birden fazla gönderi (video ve fotoğraf) yayınlayabilirsiniz. Bunlar 24 saat sonra kaybolacak ve böylece hatıra olma havasını yitirecektir. Hikayelerinizi yeniden doldurmak istiyorsanız, daha fazla video ve fotoğraf çekin ve bunları yayınlamaya devam etmelisiniz.

Burada Instagram devreye giriyor. Açıkçası bugünün en popüler fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri -1 milyar aktif aylık kullanıcısı ile-. Instagram, Snapchat’i satın almaya çalışmak yerine, uygulamayı Hikayeler özelliği ile doğrudan entegre etti.

SosyalPort ekibi olarak sizler için hazırladığımız Instagram sosyal medya hizmetlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

instagram hikayeler 561462

Instagram Hikayeleri nedir?

Instagram hikayelerini, yalnızca profilinizde saklamak istediklerinizi değil, günün tüm anlarını paylaşmanıza izin veren bir uygulama olarak tanımlayabiliriz. Bu özellik, birden fazla fotoğraf ve videoyu paylaşmanıza olanak tanır ve bunlar slayt gösterisi gibi görünür, bu da temelde Snapchat gibi bir uygulama anlamına gelir. Ve elbette bu fotoğraflar ve videolar 24 saat sonra kaybolmakta. Fotoğraflarınıza ve videolarınıza metin ve doodle bile ekleyebilirsiniz.

instagram hikayeler 2 171328

Instagram Hikayeleri Nasıl Çalışır?

Ekranınızın sol üst kısmındaki kamera düğmesine dokunun veya Instagram Feed’inizdeki herhangi bir yerden sağa kaydırın. Ardından, bir fotoğraf veya video çekmek için alttaki kayıt düğmesine dokunun veya uzun basın. Ayrıca ileri veya geri döngü yapan seri fotoğraflar çekmek için Boomerang’a dokunabilir ve eller serbest moduna geçmek için sola kaydırabilirsiniz. Instagram Hikayelere Superzoom, Stop-motion, Rewind ve en son olarak Müzik gibi birkaç yeni özellik ekledi. Düzenlemeyi bitirdikten sonra, eserinizi telefonunuza kaydedebilir veya hikayenizle paylaşmak için “+” simgesine dokunabilirsiniz. Hikayenizde paylaştığınız fotoğraflar ve videolar 24 saat sonra akıştan ve profilinizden kaybolur.

Birinin hikayenizi görmesini istemiyorsanız, hikayenizi onlardan gizleyebilirsiniz. Buna erişmek için profil simgesine dokunun ve ardından “Ayarlar->Daha Fazlası” düğmesine dokunun. Oradan, “Hesap”ın altındaki “Hikaye Ayarları”nı seçin, ardından “Hikayeyi Gizle”ye dokunun ve hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin. İşlem bu kadar basit.

Hikaye Görüntülemeleri

Hikayenize bir fotoğraf veya video gönderdiğinizde, profilinizde görünür, profil resminizin etrafında renkli bir halka belirir ve insanlar hikayenizi görmek için ona dokunabilir. Herkese açık olarak paylaşılan hikayeler, Ara ve Keşfet sekmelerinde de görünebilir .

Ek olarak, bir hashtag, konum veya konuma dayalı bir çıkartma eklediyseniz, hashtag veya konum sayfalarında da görünebilir.

Hikaye Yanıtlamak

Hikayeleri bir fotoğraf veya videoyla yanıtlayabilirsiniz. Bir mesaj yanıtı yazmaya ek olarak, bir görüntüyle de yanıt verebilirsiniz. Bir hikaye izlerken, ekranın altında yeni bir kamera düğmesi var. Buna dokunun ve ardından kendi fotoğrafınızı, bir video ya da Boomerang çekin. Yanıtladığınız hikaye görüntüsünü de taşıyabilir, yeniden boyutlandırabilir ve bunu fotoğrafa ekleyebilirsiniz.

Oradan, filtre veya çıkartma uygulayın ve işiniz bittiğinde arkadaşınızla paylaşmak için gönder düğmesine basın. Arkadaşınız, orijinal hikayenin küçük resmiyle birlikte DM kutusuna fotoğraf/video yanıtınızı alacak.

instagram 3 807351

Instagram Hikayeleri İle Neler Yapılır?

Efektler ekleyin. Snapchat’teki gibi, hikayenize karalamalar, metinler, çıkartmalar, canlı yüz filtreleri ve konum ekleyebilirsiniz.

Müzik ekleyin: Instagram’a yapılan en son güncelleme ile şarkıları doğrudan Hikayelerinize ekleyin. Facebook, çeşitli şarkıları güvence altına almak için tüm büyük plak şirketleriyle anlaşmalar imzaladı ve her gün yenilerini ekliyor.

Hikayenizi kimlerin izlediğini görün: Kendi hikayenizi izlerken, her bir fotoğrafı ve videoyu kimin izlediğini görmek için yukarı kaydırın.

Hikayenizi özel yapın: Hesabınız özel olarak ayarlanmışsa, hikayeniz yalnızca takipçileriniz tarafından görülebilir. Ayrıca, sizi takip etseler bile, tüm hikayenizi görmek istemediğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz.

Hikayenizi profilinize gönderin: Instagram Hikayeniz varsayılan olarak profil ızgaranızda veya akışta görünmez, ancak hikayenizin belirli bir bölümünü profilinize göndererek öne çıkarmayı seçebilirsiniz.

0 Yorum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir