AÇILIŞA ÖZEL %10 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYAL10

IGTV: Instagram’ın Video Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Blog » Sosyal Medya » IGTV: Instagram’ın Video Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

IGTV: Instagram’ın Video Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

IGTV olarak adlandırılan uygulama, tam ekran ve dikey şekilde videoyu izlemenize olanak veriyor. IGTV’ye giriş yaptığınızda, takip ettiğiniz kişilerin dikey videolarını hemen oynatmaya başlayacaktır. Instagram’da başka kanalları da takip etmenizi önerecek şeyler göreceksiniz. IGTV’ye Instagram uygulamasından erişim sağlayabilirsiniz. IGTV hakkında bilmeniz gerekenler için aşağıyı okumayı ihmal etmeyin!

SosyalPort ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Instagram sosyal medya paketlerine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

IGTV Nedir?

IGTV, Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin videolarını izlemek için Instagram’ın yakın zamanda yayınladığı bir platform. Videolar tam ekran ve dikeydir ve bir dakika ile sınırlı değil. Bunun yerine, her video bir saate kadar uzunluğa çıkabiliyor. IGTV ile kanalınızda yaratıcı videolar yayınlayabilirsiniz. Instagram’da bir içerik oluşturucuyu takip ettiğinizde, izlemeniz için öncelik olarak onun kanalı görünecektir. Herkes Instagram’da yaratıcı bir IGTV kanalı açabilir. Dilerseniz siz de açabilirsiniz!

igtv1 845034

IGTV Nasıl Çalışır?

IGTV’de oturum açtığınız andan itibaren, tıpkı TV gibi video oynamaya başlamak için tasarlanmıştır. İçerik izlemeye başlamak için aramanıza gerek kalmayacak. Instagram’da zaten takip ettiğiniz kişilerin ve ilgi alanlarınıza göre beğenebileceğiniz diğer kişilerin videolarını göreceksiniz. Alternatif olarak, IGTV’yi her zaman iOS veya Android için ana Instagram uygulamasından izleyebilirsiniz . Uygulamayı açmanız ve özet akışının köşesindeki TV simgesine dokunmanız yeterlidir.

IGTV’nin Amacı Nedir?

Instagram medyaya, yeni IGTV uygulamasının cep telefonunda video bulmayı ve izlemeyi kolaylaştırmak için tasarlandığını söyledi. IGTV ayrıca içerik oluşturucuların uzun biçimli videolar yüklemelerine izin vererek Instagram’ın YouTube’a daha iyi rakip olmasını sağlayıyor. IGTV’de reklamlar olacak, böylece Facebook’un sahip olduğu Instagram daha fazla gelir elde edebilecek. İş ortaklarıyorla bir gelir paylaşımı anlaşması var. Böylece para kazanabilirsiniz.

IGTV Video Nasıl Yüklenir?

IGTV mobil uygulamasını kullanarak bir video yayınlamak istiyorsanız, videonun MP4 dosya formatında, 650MB boyutunda ve 15 saniye ile 10 dakika uzunluğunda olması gerekir. Ancak daha büyük hesaplar ve doğrulanmış hesaplar ile bilgisayardan 5,4 GB boyuta ve 60 dakika uzunluğa kadar videolar yükleyebilir. Video ayrıca minimum 4:5 ve maksimum 9:16 en boy oranıyla dikey bir video olmalıdır.

igtv2 142491

 

0 Yorum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir