AÇILIŞA ÖZEL %10 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYAL10

#tbt Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Blog » Sosyal Medya » #tbt Nedir ve Nasıl Kullanılır?
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

#tbt Nedir ve Nasıl Kullanılır?

#TBT Anlamı ve Sosyal Medyada “Perşembeye Dönüş” Nasıl Kullanılır? #ThrowbackThursday genellikle #tbt olarak kısaltılır. Kullanıcıların eski görüntülerini TBT hashtagiyle birlikte gönderdiği sosyal medya trendidir.

Muhtemelen daha önce #tbt veya “ThrowbackThursday” olarak gördünüz. Belki de bir lise arkadaşınızın utanç verici yıllık fotoğrafı olarak… Belki de geçen yıl yaptığınız tatilde annenizin Instagram gönderisi olarak sizi paylaşması. Belki de birkaç ay önce gerçekleşen harika bir parti hakkında bir tweet bile olabilir. TBT, sokaktaki herhangi birinden tutun, ünlülere kadar herkes tarafından kullanılan inanılmaz derecede popüler bir etikettir ve insanlarla etkileşim içerisinde olup keşfedilmenize olanak tanır.

Eğer siz de hashtaglerde keşfedilmek istiyorsanız, SosyalPort ekibi olarak hazırlamış olduğumuz sosyal medya hizmetlerimize buraya tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.

TBT, markalar için etkileşim oluşturmak, farkındalığı artırmak, hikayeler anlatmak ve sosyal medyada biraz eğlenmek için harika bir fırsat. Bu nedenle size TBT’nin tam olarak ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve maksimum etki için nasıl kullanılacağını göstermek istiyoruz. Öyleyse gelin başlayalım.

TBT Ne Anlama Geliyor?

tbt 755352

TBT, “ThrowbackThursday” yani “Geçmiş Perşembeye Dönüş” anlamına gelir. İnsanlar nostalji için eski fotoğraflarını ve videolarını paylaşırken kullanırlar. Sadece fotoğraf veya video olması da gerekmiyor. Kullanıcılar anı metinlerini veya ses kayıtlarını da paylaşabiliyorlar.

TIME’a göre Instagram’daki ilk #TBT gönderisi, Şubat 2011’de Bobby adlı bir adamın paylaştığı Hot Wheels oyuncak arabalarının bir çekimiydi.

Hashtag o zamandan beri kendi başına bir yaşam sürdü ve sosyal medyadaki en popüler hashtaglerden biri haline geldi. Yazım sırasında Instagram’da #TBT hashtag’iyle 488 milyon gönderi var.

Neden #TBT Kullanmalısınız?

#TBT, Facebook, Twitter ve Instagram’da en popüler hashtag’lerden biridir. Bu, onu kullandığınızda, çok önemli üç şeyi başarabileceğiniz anlamına gelir:

1. Etkileşimi Arttırabilirsiniz!

Twitter, hashtag kullanan markaların tweet’lerinde hashtag kullanmayanlara kıyasla % 50’lik bir artış gördüklerini açıkladı.

2. Kitlenizi Büyütün

Birçok kullanıcı farklı hashtag’leri takip etme eğilimindedir ve #TBT de bunlardan birisi. Bu, onu kullandığınızda, yayınınızın beslemelerinde görüneceği ve böylece markanızı tamamen yeni bir kitleye tanıtacağı anlamına gelmekte.

3. Marka Bilinirliğinizi Arttırın

#TBT size markanızın tam olarak kim olduğunu ve nereden geldiğini paylaşma fırsatı verir. İşletmenizi yeni insanlara tanıtırken eski fotoğraf ve videoları paylaşarak markanızın hikayesini anlatabilirsiniz.

Kısacası, hashtag ile deneyerek kazanacağınız çok şey var. Keşfette gözükmek istiyorsanız hashtag araçlarını ve SosyalPort ekibi olarak hazırlamış olduğumuz sosyal medya hizmetlerimize buraya tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.

0 Yorum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir